×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

Veolia i warszawski Ratusz wspólnie wyposażą 50 miejskich przedszkoli w instalacje do łapania deszczówki i posadzą 100 drzew.

Wystartował nowy Projekt “Kocham Warszawę – łapię deszczówkę, realizowany przez Fundację Veolia Polska przy wsparciu i zaangażowaniu Miasta st. Warszawy.

Fot. Veolia Energia Warszawa. Na zdjęciu od lewej: Agnieszka Kazimierska (Fundacja Veolia Polska), Renata Kaznowska (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), Paweł Orlof (Prezes Zarządu Veolia Energia Warszawa)

Ze względu na swój wymiar edukacyjny i ekologiczny Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta miasta st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Do końca października 2021 r. w pięćdziesięciu miejskich przedszkolach zostanie zainstalowanych łącznie sto zbiorników zewnętrznych do łapania deszczówki. Ponadto w przedszkolnych ogródkach posadzonych zostanie w sumie sto drzew.

Kocham Warszawę – łapię deszczówkę, to projekt szczególny, ponieważ realizowany jest na wyjątkowo dużą skalę – obejmie aż 50 przedszkoli miejskich, partnerstwo Veolii, jej Fundacji i Miasta gwarantuje to, iż wspólnie zadbamy o budowę zielonej Warszawy, sadząc następne 100 drzew. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wspierać zrównoważony rozwój Miasta i działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i mieszkańców Warszawy.” mówi Paweł Orlof, prezes zarządu Veolii Energii Warszawa, inicjatora Projektu.

„To już drugi projekt edukacyjny, który w praktyce realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju, podejmowany we współpracy z Fundacją CultureLab i stolicą. Zgodnie z naszym statutem, stale wspieramy wszelkie inicjatywy, których celem jest podniesienie poziomu świadomości wyzwań środowiskowych i budowanie bardziej zrównoważonych miast” – mówi Agnieszka Kazimierska – przedstawicielka Fundacji Veolia Polska. „Kierujemy tę kampanię do najmłodszych mieszkańców stolicy, mając nadzieję, że wyrosną z nich wrażliwi na kwestie środowiskowe dorośli, którzy będą potrafili podejmować świadome decyzje i chronić planetę na co dzień”.

Pierwszym etapem jest oficjalne otwarcie „Ścieżki edukacyjnej” w siedzibie Veolii Energii Warszawa przy ul. Stefana Batorego 2. To pokazowa instalacja oraz integralny element całorocznego Projektu realizowanego przez Fundację Veolia Polska.

„Kocham Warszawę – łapię deszczówkę”, to przede wszystkim Projekt, który poza aspektem ekologicznym zawiera niezwykle ważny kontekst edukacyjny.

Nauka przedszkolaków zachowań proekologicznych przez zabawę i praktykę to dobra droga do wychowania pokolenia dbającego o swoje najbliższe środowisko i klimat” – mówiła Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Do udziału wytypowaliśmy aż 50 placówek a do czerwca chcemy go w całości zrealizować w 25 przedszkolach. Mam nadzieję że nasz projekt zainspiruje najmłodszych i ich rodziców do dbania o ekologię w swoim codziennym życiu” – dodała wiceprezydent.

We współpracy z Fundacją CultureLab zostały stworzone materiały edukacyjne dla najmłodszych warszawiaków, m.in. bajka dla dzieci pt. „Woda w przyrodzie”, piosenka „Pada deszcz” oraz szereg scenariuszy zajęć dla nauczycieli przedszkolnych oraz klas 1-3. Materiały będą dostępne w wybranych placówkach oraz do pobrania online pod adresem https://tuptuptup.org.pl/lap_deszczowke/.

Pamiętajmy, że w trosce  o środowisko naturalne liczy się każdy gest i każda aktywność.
Łapmy deszczówkę, edukujmy najmłodszych, wspierajmy przyrodę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z inauguracji Projektu: