×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

W dzisiejszym świecie pełnym hakerów, wirusów oraz szkodliwego oprogramowania musimy szczególnie dbać o cyberbezpieczeństwo. Próby kradzieży własności intelektualnej oraz pojawiające się próby wymuszeń okupu w zamian za odszyfrowanie danych pokazują, że każdy może stać się
celem takiego ataku. W związku z tym, że w kontaktach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi wykorzystujemy elektroniczne środki komunikacji, chcemy zapewnić Państwu dostęp do wiedzy pozwalającej zrozumieć cyber-zagrożenia oraz poznać sposoby zabezpieczania się przed
nimi.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni zależy w dużej mierze od nas samych. Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami cyberbezpieczeństwa. Jest ich tylko 10, a pozwalają zabezpieczyć siebie i urządzenia, z których korzystacie:

  1. Nie otwieraj załączników z niezaufanych źródeł i nie klikaj w podejrzane linki. Pamiętaj, że chwila nieuwagi może spowodować, że staniemy się ofiarą cyberataku.
  2. Sprawdzaj dokładnie adresy stron www. Zwłaszcza tych, na których podajesz dane uwierzytelniające takie jak login i hasło (szczególnie do elektronicznego Biura Obsługi Klienta czy usług bankowości elektronicznej).
  3. W sposób regularny aktualizuj sprzęt i oprogramowanie, z którego korzystasz.
  4. Nie podłączaj zewnętrznych nośników danych, jeśli nie jesteś pewny źródła ich pochodzenia.
  5. Używaj haseł trudnych do odgadnięcia. Stosuj zasadę „jedno hasło do jednego konta”. Nie wykorzystuj tych samych haseł do logowania się w różnych serwisach i usługach.
  6. Zanim klikniesz „OK” przeczytaj uważnie, na co się zgadzasz.
  7. Nie udostępniaj nikomu swoich danych uwierzytelniających (loginów, haseł).
  8. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do publicznych sieci Wi-Fi. Podczas korzystania z nich nie używaj swoich danych uwierzytelniających (login, hasło).
  9. Pamiętaj, że należy się wylogować ze swojego konta po zakończonej pracy z komputerem.
  10. Dbaj o swoją prywatność. Odpowiednio ustawiaj zasady prywatności na portalach społecznościowych, świadomie decydując o tym, jakie informacje o sobie i w jaki sposób chcesz udostępniać.

Informacje dotyczące naruszenia zasad cyberbezpieczeństwa prosimy przesyłać na adres: