×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

Podczas ostatniego tygodnia sierpnia br. odbyła się 4. edycja programu edukacyjnego organizacji „District Heating & Cooling+ Summer School”, po raz pierwszy organizowana w Polsce. Przy wsparciu merytorycznym Politechniki Warszawskiej, Veolii Energii Warszawa oraz PGNiG Termika, 24 studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Europy zapoznali się z innowacyjnymi rozwiązaniami warszawskiej sieci ciepłowniczej.

Celem warsztatów, prowadzonych przez wykładowców Politechniki Warszawskiej i ekspertów z Veolii Energii Warszawa i PGNiG TERMIKA jest przedstawienie działania warszawskiej sieci ciepłowniczej,  w szczególności innowacyjnych rozwiązań na rzecz ograniczenia strat przesyłowych. Program obejmuje również wizyty na terenie elektrociepłowni, przepompowni oraz innych obiektów, związanych z produkcją i dystrybucją energii oraz zarządzaniem siecią ciepłowniczą.

W programie DHC+ Summer School wzięli udział studenci i absolwenci kierunków technicznych oraz eksperci, związani zawodowo z energetyką i ciepłownictwem. Unikalne połączenie teorii akademickiej z praktyką, jakie oferuje tygodniowy program warsztatów to również okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i naukowych.

Cieszę się, że tegoroczna edycja warsztatów Summer School odbędzie się właśnie w Warszawie przy współpracy z partnerami DHC+. Chcemy w tym roku skupić się tematycznie na modernizacji systemów ciepłowniczych i wprowadzanych innowacjach w sektorze ciepłownictwa, dlatego warszawska sieć, będąc najdłuższą w Unii Europejskiej, stanowi doskonałą podstawę do omówienia tego tematu – zadeklarowała Aksana Krasatsenka, Koordynator Projektu w DHC+ Technology Platform.