×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

“Palący temat – niska emisja”’ było hasłem przewodnim Dnia Ziemi, w którym uczestniczyła Veolia Energia Warszawa. Z tej okazji na Polu Mokotowskim przygotowane zostały rozmaite stoiska i atrakcje instytucji pozarządowych, badawczych a także partnerów samorządowych i przemysłowych zachęcających do refleksji nad kwestiami związanymi z ochroną środowiska. 

Kluczowe w walce o czystsze i zdrowsze powietrze jest budowanie i kształtowanie świadomości społecznej o zagrożeniach, jakie niosą zanieczyszczenia powstające w wyniku spalania paliw takich jak śmieci czy miał węglowy w  domowych instalacjach grzewczych. Zwrócenie uwagi na zalety korzystania z Ciepła Systemowego to jeden z priorytetów spółek zarządzających warszawskim systemem ciepłowniczym- Veolia Energia Warszawa i PGNiG TERMIKA. Na stoisku Ciepła Systemowego, stworzonego wspólnie z PGNiG Termika, odwiedzający piknik mogli zapoznać się z działalnością obu spółek ciepłowniczych, a poprzez gry i konkursy dowiedzieć się więcej o korzyściach ciepła systemowego.

Najmłodsi mogli sprawdzić skąd bierze się ciepło w domowych kaloryferach podczas zabawy przy specjalnej makiecie warszawskiego systemu ciepłowniczego czy zapoznać się ze specjalistycznym robotem służącym do diagnozowania stanu sieci. Konkursy Koła fortuny były dodatkowo doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z ekologii i wygrania atrakcyjnych nagród.