×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

Veolia Energia Warszawa została zaproszona przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa – Rafała Trzaskowskiego na coroczny szczyt burmistrzów miast zrzeszonych w organizacji C40. W tym roku szczyt odbył się w Kopenhadze i towarzyszyło mu po raz pierwszy Forum Cities & Business. C40 to organizacja, która skupia 94 metropolie z całego świata, współpracujące na rzecz ochrony klimatu. W organizacji C40 wraz z Warszawą są takie miasta jak Paryż, Londyn, Sztokholm, Nowy Jork czy Los Angeles.
Forum Cities & Business jest platformą dla liderów miast i liderów biznesu do prezentacji wspólnych działań na rzecz klimatu i dzielenia się najlepszymi praktykami. Panele i dyskusje w dużej mierze oparły się o konkretne przykłady modeli współpracy między sektorem prywatnym a samorządami.
Ponadto konferencja była również okazją do zobowiązań klimatycznych poszczególnych miast z grupy C40. Miasto Warszawa podpisała deklarację „Clean Air Cities: Our Commitment to healthy Air for Every Citizen”. Dokument został przyjęty w podczas Forum w Kopenhadze a sygnatariusze deklaracji zobowiązują się do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, wskazując jako cel osiągnięcie do 2030 r. standardu jakości powietrza, zalecanego przez World Health Organisation (WHO).

Prezydent m.st. Warszawy osobiście uczestniczył w ceremonii przyjęcia deklaracji w Kopenhadze. Poprawa jakości powietrza jest jednym z jego priorytetów.