×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

15 marca 2024 roku w siedzibie Veolii Energii Warszawa odbyły się warsztaty “Power to heat”, czyli jak efektywnie wytworzyć i wykorzystać energię cieplną z energii elektrycznej.

Na to wydarzenie zaprosiliśmy studentów i studentki z Koła Naukowego Energetyków Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej. Podczas warsztatu mogli oni zapoznać się bliżej z działalnością Veolii w Warszawie, a także poznać specyfikę branży ciepłowniczej.

Po wprowadzeniu do warsztatu Power to heat uczestnicy podzieli się na trzy zespoły. Każdy zespół, pod kierunkiem eksperta z Veolii, stworzył propozycje wykorzystania nadmiaru energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych do ogrzewania, korzystając z Modelu Canvas. Ważne było, aby zaproponowane rozwiązania były realistyczne, łatwe do wprowadzenia w życie i odpowiadały potrzebom klientów. Po zakończeniu warsztatu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu.

Dla nas jako Veolii taki rodzaj współpracy między firmą a uczelnią to doskonały sposób na zapoznanie przyszłych inżynierów z charakterem warszawskiej sieci ciepłowniczej oraz z wyzwaniami związanymi z transformacją tego sektora. Jest to również okazja do zaprezentowania się jako potencjalnego pracodawcy oraz do zaproszenia młodego pokolenia do udziału w różnych programach, takich jak „Zrób dyplom z Veolią” czy praktyki studenckie.