×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

W poniedziałek 13 listopada tego roku na Ursynowie zostały odsłonięte tablice pamiątkowe dedykowane trzem osobom zasłużonym dla dzielnicy. Jest to element projektu „Ważni dla Dzielnicy”, który realizujemy wspólnie z Miastem Warszawa. Uhonorowani zostali: Andrzej Bukowiecki, Andrzej Rogiński i Maciej Mazur. Na ich cześć posadzone zostały drzewa, obok których stanęły tablice pamiątkowe.

Projekt ekologiczno-edukacyjno-społeczny

“Ważni dla dzielnicy” to projekt, który powstał z inicjatywy Veolii Energia Warszawa i został zrealizowany wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ursynów. Jego głównym celem jest uhonorowanie ważnych mieszkańców, którzy w wyjątkowy sposób zasłużyli się dla danej dzielnicy. W ramach projektu przedstawiamy sylwetki osób, których życie i działalność zasługuje na wyróżnienie. Z tej okazji każdej z tych osób dedykujemy drzewo oraz tablicę pamiątkową.

Drzewa są dobierane zawsze w konsultacji z przedstawicielami urzędu i odpowiednio do warunków zagospodarowania danego terenu. Bohaterów typują przedstawiciele dzielnicy.

– Dla Veolii jest to jedna z wielu okazji  do realizacji jednego z wielu celów ekologicznych, jakim jest wspieranie miasta i dzielnic w zazielenianiu stolicy – przyznaje Dyrektor Komunikacji Veolia Energia Warszawa, Aleksandra Żurada.

– Ursynów liczy 150 tys. Mieszkańców, dlatego zasługuje na własną tożsamość, a bohaterowie naszego dzisiejszego spotkania doskonale tę tożsamość czują i na co dzień kultywują. Pozwolę sobie nawet zaryzykować stwierdzenie, że tę tożsamość tworzą i są jej częścią – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Jakub Berent.

Na Ursynowie, w pobliżu Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”, posadzone zostały trzy graby pospolite odm. ‘Lucas’.

Założeniem projektu jest jego realizacja we wszystkich 18 dzielnicach Warszawy. Tym samym posadzimy 54 drzewa i uhonorujemy 54 osoby.