×
×

Podaj swój e-mail w celu weryfikacji wyrażenia przez Ciebie zgody na komunikację elektroniczną.

Jeśli posiadamy Twoją zgodę zostaniesz automatycznie przeniesony do formularza po kliknięciu przycisku "zweryfikuj".

Z radością informujemy, że 29 lutego tego roku podpisaliśmy umowę z Fundacją Ronalda McDonalda. Dzięki tej współpracy nowo budowany Dom Ronalda McDonalda przy szpitalu dziecięcym w Międzylesiu będzie miał nowoczesne ogrzewanie.

Ze strony Fundacji Ronalda McDonalda umowę podpisali Katarzyna Rodziewicz, Prezeska Zarządu i Dyrektor Wykonawcza, oraz prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Zarządu. Veolię reprezentował Rafał Utecht, Dyrektor ds. Handlowych Regionu Warszawa.

To już nasz drugi wspólny projekt budowy Domu. Połączyliśmy siły podczas powstawania Domu Ronalda McDonalda w Warszawie przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, odnawialnych źródeł energii, Dom w ponad 50% wykorzystuje zieloną energię” –

powiedział Rafał Utecht.

Veolia od 4 lat jest zaangażowana w działania naszej Fundacji, wspiera naszą misję „Aby rodzina mogła być razem”, wyposażając Domy w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają efektywnie zarządzać energią i kosztami za jej zużycie. Pomagamy setkom rodzin rocznie, dzieciom, publicznym szpitalom pediatrycznym, dla których tworzymy programy Domów, wiemy jak otoczyć opieką całą rodzinę długo hospitalizowanego dziecka, ale w przypadku rozwiązań technologicznych, które będą dobre nie tylko dziś, ale przez lata, potrzebujemy ekspertów. Domy pomagają rodzinom bezpłatnie, a więc planowanie i oszczędzanie jest elementem naszej fundacyjnej codzienności”  

– dodała Katarzyna Rodziewicz.

Budowa nowego Domu Ronalda McDonalda przy Instytucie „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie wkrótce ruszy. To będzie trzeci Dom w Polsce. Na świecie przy 90% największych szpitali dziecięcych działa blisko 400 Domów Ronalda McDonalda. W każdym z nich są dziś polskie rodziny.

Na zdjęciu od lewej: Adam Jelonek, Honorowy Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda, Katarzyna Rodziewicz, Prezeska Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda i Rafał Utecht, Dyrektor ds. Handlowych Regionu Warszawa w Veolii.